Tapetų renesansas

BENDROS TEMOS

Tapetai išgyveną renesansą ir nepanašu, kad ši atgimimo epocha greitu metu pasitrauks. Ne taip seniai tapetai asocijavosi su pasenusiais 80-ųjų stiliaus butais ir atrodė, jog pamažu jie visiškai pranyks iš interjerų. Vis dėlto laikai pasikeitė ir tapetai rado kelią atgal į mūsų namus. Vis drąsiau yra eksperimentuojama su spalvomis ir raštais, o rinkoje šiuo metu galima rasti begalę įvairių tapetų pasirinkimo variantų. Taigi pasižvalgykime aplink ir pažiūrėkime kokių įdomybių galima aptikti tapetų pasaulyje, kuriomis galėtume pagražinti namų sienas. 

Plytelių motyvai

Plytelės namų interjerui gali suteikti daug žavesio, tačiau plytelėmis iškloti visą sieną reikia rimto pasiryžimo ir ne menkai patuštinti piniginę. Pasirinkus kokybiškus tapetus ir subtilų dizainą, tapetuota siena gali sudaryti lygiai tokį patį stiprų įspūdį kaip ir plytelės.

Plytelių tapetai, tapetų raštai, išskirtiniai tapetai

Koziel.fr nuotr. 

Gamta namuose

Per pastaruosius kelis metus stipriai padidėjo susidomėjimas tvariu gyvenimu, dizaino ir gamtos sinergija tapo kaip niekada svarbiu elementu tiek statant naujus namus, tiek dekoruojant interjerą. Todėl ne tik verta tapetų dizaino įkvėpimo ieškoti gamtoje, bet taip pat rinktis ekologiškas medžiagas, kurių rinkoje yra apstu. Na, o gamtos motyvai ir žalios spalvos suteiks erdvei gaivos ir ramybės pojūtį. 

Gamtos motyvų tapetai, žali tapetai

   Pinterest.com nuotr. 

Nattyandpolly.com.au nuotr. 

3D tapetai

Jei kitose namų erdvėse esam linkę būti šiek tiek konservatoriškesni, tai įrenginėjant vaikų kambarį išties vertėtų išlaisvinti savo vaizduotę. Tapetai vaikų kambariui yra puiki išeitis – juos lengva valyti ir prižiūrėti, be to paprasta pakeisti, kas yra gana svarbu, kuomet vaikas auga ir jo pomėgiai nuolat keičiasi.  Vaikiškų tapetų pasirinkimas yra beribis, čia dominuoja ryškios spalvos, pasakų veikėjai, edukaciniai elementai. Na, o 3D tapetai gali priversti pasijusti lyg patys būtume pasakos dalyviai, tad daugumai vaikų tai tikrai patinka. 

3D tapetai, vaikiški tapetai

         Pinterest.com nuotr. 

Geometrinės formos

Jei įmantrus tapetų raštas ar gėlių motyvai jums atrodo kiek atgyvenę, verta pagalvoti apie tapetus su geometrinėmis formomis. Šiais laikais, kai darbas iš namų tapo kasdienybe, ne daugelis iš mūsų gali pasidžiaugti galimybe turėti atskirą darbo kambarį. Geometrinių raštų tapetai puikiai tiks jei norite vizualiai atskirti darbo vietą nuo kambario erdvės. 

Taipogi, jei rankates monochromatiškų spalvų tapetus nereiškia, jog ir likęs interjeras turi būtinai atkartoti pagrindines tapetų spalvas. Prie tokių tapetų priderinus keletą ryškesnių spalvų įmanoma sukurti išties išskirtines erdves. Pažvelkite į laiptų nuotrauką. Ši erdvė tikrai nėra kažkuo ypatinga, bet tinkamai suderinus spalvas bei raštus buvo išgautas stulbinantis efektas ir tai tėra vienas pavyzdys įrodantis, jog įsirenginėjant namus žymiai svarbiau yra vaizduotė nei piniginės storis. 

Geometrinių formų tapetai, juodi tapetai, balti tapetai, tapetų raštai

Houseandgarden.co.uk nuotr. 

Pinterest.co.uk nuotr. 

Paslėpta žinutė

‘The House of Mischief’ (THOM) interjero prekės ženklas kuria namų apdailos prekes ir aksesuarus, kuriuose estetika yra derinama su gilesniais pasakojimais. Šio prekės ženklo įkūrėja Debora Montesoro teigia, jog pagrindinis visų THOM gaminių tikslas yra žaisti ryškiais kontrastais tarp to ką mato mūsų akys ir suvokia smegenys. Jos teigimu atradus užslėptas žinutes yra jaučiamas malonumas. 

Pažvelgus į sieną matome besiraizgančias šakeles su raudonais vaisiais. Tačiau, įsižiūrėjus atidžiau pasirodo, jog tai tik optinė iliuzija, nes raudoni vaisiai pavirsta kaukolėmis, o lapai sparnais. Gamintojai teigia, jog tokių tapetų populiarumas sparčiai auga. Galbūt išties vertėtų panaudoti tokio tipo tapetus praskaidrinti savo svečių nuotaiką?

The House of Mischief, išskirtiniai tapetai

Thehouseofmischief.com nuotr. 

Tapetuotos lubos

Kitą kartą, kai ieškosite tapetų savo namams pasvarstykite kaip jums patinkantys tapetai galėtų atrodyti ant jūsų kambario lubų. Sutinkame, tai gali skambėti kiek keistai, bet išsirinkus tinkamą dizainą toks sprendimas kai kuriose erdvėse tikrai gali pasiteisinti. Jei jaučiatės ypač drąsiai, tapetuojant sienas, pratęskite tokius pat tapetus ir ant lubų. Na, o jei  jūsų kambario sienos yra neutralios spalvos, tuomet ryškūs lubų tapetai sudarys kontrasto įspūdį. Tapetuoti lubas puikiai tiktų virtuvėje, darbo kambaryje ar sandėliuke. Dažniausiai šios erdvės neturi daug tuščių sienų, tad norint įpūsti daugiau spalvų ir išskirtinumo, tapetuotos lubos puikiai tam tinka. 

Pinterest.com nuotr. 

Tapetuotos lubos, tapetuotos sienos

Pinterest.com nuotr. 

Tapetai vonioje

Vonios apdailos medžiagų pasirinkimas visuomet būna pagrįstas atsparumu drėgmei ir deja ilgą laiką tapetai buvo išbraukti iš naudojamų medžiagų sąrašo. Džiugi žinia, jog laikai pasikeitė ir mūsų fantazija tampa vis mažiau varžoma techninių galimybių. Londone įsikūręs “West One Bathrooms Ltd’ salonas specializuojasi vonios kambarių įrengimo sprendimuose. Viena populiariausia jų prekių yra vandeniui atsparūs tapetai. Taip, jie yra ne tik atsparūs drėgmei, bet gali būti naudojami ir pačiose dušo kabinose. Jie yra nepaveikūs buitiniams chemikalams, bei tinka klijuoti ant paviršių iš cemento, gipso plokščių, betono, stiklo ir keraminių plytelių. Taipogi stebina itin skoningų raštų gausa, tad įkvėpimui išties siūlyčiau pasižvalgyti jų puslapyje. 

Tapetai vonioje, vandeniui atsparūs tapetai,

Westonebathrooms.com nuotr. 

info@iglu.lt

Visos Teisės Saugomos 
2021 © Iglu