Bakterijoms atsparesnis interjeras

BENDROS TEMOS

Besitesianti pandemija palietė kiekvieno gyvenimą ir privertė verslus sparčiau prisitaikyti prie kintančio pasaulio. Daugelis gamintojų suprato, jog biurai persikelia į namus, čia mes susitinkam su draugais ir praleidžiam didžiąją dalį laiko, tad užtikrinti optimalią švarą gali tapti kasdieniu iššūkiu. Taigi pandemija neaplenkė ir namų apdailos tendencijų. Antibakteriniai paviršiai tapo viena iš pagrindinių frazių kalbant apie Covid - 19 įtaką namų erdvėms. Nors antibakteriniai paviršiai egzistavo ir prieš 2020-uosius, dabar tai tapo ypač aktualu. 

Nemanau, jog yra naudinga vardinti visas antibakterines apdailos medžiagas, kurios buvo pristatytos praeitais metais. Jų išties buvo apstu, bet turbūt būtų vertingiau prisiminti kokias kitas priemones, dažnai lengvai mums pasiekiamas, galėtume pasitelkti, kad namuose sudarytume nepalankią aplinką plisti bakterijoms ir virusams. Tikiu, jog dauguma šių patarimų bus bent kažkiek girdėti, tik gal šiek tiek primiršti. 

Sienų dažai 
Jei imatės atnaujinimo darbų senos statybos būste, kuriame nėra įrengta ventiliacijos sistema, vertėtų rinktis antibakterinius dažus. Tai padės išvengti pelėsio ir kitų nepageidaujamų mikrobų plitimo. Taip pat tokių dažų pasirinkimas gali būti naudingas patalpose, kuriose drėgmė yra neišvengiama. 
Jei Jūsų pasirinkto gamintojo pasiūloje nėra tokių dažų, tuomet galima įsigyti antibakterinio poveikio priedų, kurie paprasčiausiai gali būti maišomi su jau pasirinktais dažais. 

Sienų dažai, antibakteriniai dažai

        Pinterest.com nuotr. 

Molio tinkas 
Jei sienų apdailai norėtumėte pasirinkti natūralias medžiagas tuomet vertėtų pasidomėti molio tinko galimybėmis. Molio tinkas leidžia sienoms kvėpuoti, į orą neišskleidžia jokių toksiškų medžiagų ir taipogi pasižymi antibakterinėmis savybėmis. Tikiu, kad į madą grįžtant natūralioms medžiagoms šio apdailos būdo populiarumas tik augs.

Molio tinkas, naturalūs dažai

Jerseyicecreamco.com nuotr. 

Natūrali tekstilė 
Norėdami, kad mus supančios medžiagos savyje nekauptų bakterijų ir būtų draugiškos gamtai vertėtų ieškoti tekstilės pagamintos iš bambuko, kanapių ar lino. Visos šios medžiagos pasižymi ne tik antibakteriniu poveikiu, bet ir yra natūraliai hipoalergeniškos todėl tinka tiek mažiems vaikams, tiek alergija sergantiems žmonėms. Šioms medžiagoms nereikia ypatingos priežiūros, o interjerui jos suteiks šilumos ir natūralumo pojūtį.

Natūrali tekstilė, lininė patalynė, bambuko patalynė, kanapių patalynė

Ellos.dk nuotr.

Antibakteriniai stalviršiai
Virtuvės stalviršiai yra bene labiausiai naudojamas paviršius visuose namuose, o maisto ruoša padidina tikimybę, kad būtent šie paviršiai taps prieglobsčiu bakterijoms. Dėl šios priežasties vertėtų rinktis stalviršius, kuriuose yra kuo mažesnės mikroporos. Kvarco ir plieno stalviršiai dėl savo minimalaus poringumo atitinka aukščiausius sanitarinius reikalavimus ir juos yra lengva prižiūrėti.

Antibakteriniai stalviršiai, plieninis stalviršis, kvarco stalvišiai

Stala.com nuotr. 

Homebunch.com nuotr. 

Orą valantys augalai
Pagalvokite apie buitinės chemijos kiekį įprastai naudojamą namuose ir taršą kuri patenka į namus iš lauko. Deja, bet daugelio mūsų namuose oras tikrai nėra idealus, ypač šildymo sezono metu. Dėl to vertėtų pagalvoti kaip mes galime pagerinti jo kokybę. 1989 ‘NASA Clean Air Study’ projektas buvo vykdomas siekiant atrasti efektyviausius būdus padėsiančius valyti orą kosminėse stotyse. NASA šiai užduočiai nusprendė pasitelkti augalus. Nors visi augalai pasižymi orą valančiomis savybėmis, tačiau buvo nustatyta, jog vis dėlto kai kurie augalai sugeba pašalinti daugiau kenksmingų medžiagų. Tad jei nuspręsite pradėti auginti gėles, šiame straipsnyje galite rasti šių, super galias turinčių, augalų sąrašą ir apibendrintą mokslinį paaiškinimą apie toksinių medžiagų poveikį mūsų sveikatai. 
Įdomu ir tai, jog augalai taipogi gali ženkliai sumažinti patalpų ore sklandančių pelėsinių sporų kiekį. Remiantis Amerikos Alergijos, Astmos ir Imunologijos koledžo atliktais tyrimais angliškoji gebenė su šia užduotimi gali susidoroti veiksmingiausiai. 

Orą valantys augalai, NASA Clean Air Study, astma, alergijos

Pinterest.co.uk nuotr. 

Pinterest.co.uk nuotr. 

info@iglu.lt

Visos Teisės Saugomos 
2021 © Iglu