Neįprasti šviestuvai

TREČIADIENIO ĮKVĖPIMUI

Dauguma šiuolaikinių šviestuvų yra minimalistinio dizaino, kas asmeniškai man labai patinka. Nepaisant to yra begalė dizainerių ir prekinių ženklų, kurie kuria kiek įmantresnius šviestuvus, prilygstančius meno dirbiniams. Pradedant ‘Trečiadienio įkvėpimų’ rubriką norėčiau pasidalinti keliais šviestuvais, kurie tikrai priverčia sekundėlei sustoti ir jais pasigrožėti. 

Pirmasis šviestuvas yra pagamintas iš 33 stiklo vamzdelių ir atrodo lyg kybančios virvės. Mathieu Lehanneur, architektas sukūręs šią instaliaciją, itin taikliai pasirinko Chateu Borely rūmus, nes modernus šviestuvas šioje erdvėje yra dar labiau pastebimas ir sukuria malonią pusiausvyrą tarp kiek šalto modernizmo ir XVIII amžiaus prabangos. 

Šviestuvai, LED šviestuvai

Archello.com nuotr. 

Papier-mâché technika kurti šviestuvai atrodo itin organiškai, lyg būtų išlieti iš molio. Jų apvalios formos suteikia šviestuvams lengvumo pojūtį. Na, o šviestuvo dydis savaime traukia žvilgsnį. Sergey Makhno architektų studijos kurtas interjeras panaudojo tokius šviestuvus beveik visose namo erdvėse. Be šių šviestuvų interjeras netektų pusę savo žavesio. 

Papier-Mache technika šviestuvai, organiški šviestuvai, dideli šviestuvai

Home-designing.com nuotr. 

Britų dizaineris Ali Siahvoshi savo darbuose bando panaudoti buityje esančius daiktus. Šio įspūdingo šviestuvo pagrindas - stalo įrankiai. Atsikartojančios formos ir natūralūs atspindžiai suteikia šiam šviestuvui nenugludintos elegancijos. Jis puikiai žiūrėtusi virš baro ar virtuvės salos. 


Neįprasti šviestuvai, baro salos šviestuvai

Inhabitat.com nuotr. 

Na, o šie šviestuvai man yra ypatingai artimi, nes naujam gyvenimui prikėlus pasenusius daiktus yra  išgaunami pasakiški kūriniai. Marina Dragomirova ir Ian Howlett, Furthermore studijos įkūrėjai, pristatė visą liniją šviestuvų sukurtų iš antrų rankų parduotuvėse rastų stiklo gaminių. Suderinus pasenusius krištolo dirbinius su pažangia LED technologija buvo išgauti itin harmoningi ir unikalūs šviestuvai. Pasigėrėkite šia genialia idėja.

Unikalūs šviestuvai, išskirtiniai šviestuvai
Stikliniai šviestuvai

Studiofuthermore.com nuotr. 

info@iglu.lt

Visos Teisės Saugomos 
2021 © Iglu