2021 metų spalva

BENDROS TEMOS

Kaip ir kasmet, gruodžio pradžioje PANTONE spalvų institutas paskelbė ateinančių 2021 metų spalvą. Šį kartą tai dvi spalvos - PANTONE 17-5104 Ultimate Gray (pilka) and PANTONE 13-0647 Illuminating (geltona). PANTONE kompanija, įsikūrusi New Jersey (JAV), geriausiai žinoma dėl savo sistematizuotos spalvinės sistemos (Pantone Matching System), kuri yra naudojama daugelyje sferų, ypač madoje, dizaine, spaudoje ir architektūroje.

2021 metų spalva, pilka, geltona

Pantone nuotr. 

Nuo 2000 metų, kuomet ir prasidėjo metų spalvos rinkimai, tik antrą kartą yra išrinktos dvi spalvos. Pasak PANTONE, šių metų spalvų kombinacija turėtų mums suteikti, ypač šiomis dienomis, daugiau vilties, kad viskas galiausiai prašviesės. Šviesi ir džiugi PANTONE 13-0647 Illuminating spalva spinduliuoja žvalumu ir gyvybingumu. Tuo tarpu PANTONE 17-5104 Ultimate Gray simbolizuoja ne tik sudėtingą dabartinę situaciją, bet kartu ir tvirtumą bei patikimumą, tuos dalykus, kurie mums suteikia stabilumo gyvenime.

Pantone, spalvos interjere

                        Pinterest nuotr. 

Tačiau nuo ko prasidėjo šie metų spalvos rinkimai? 2000 metais, pažymint naują tūkstantmetį, PANTONE spalvų institutas pirmą kartą paskelbė metų spalvą, kompanija tai įvardijo kaip ateinančių metų tendencijų gaires, kurios turėtų būti naudojamos rinkodaroje ir bendrai visoje dizaino ir mados industrijose. Tai atnešė milžinišką kompanijos populiarumą ir iki šiol visas dizaino pasaulis su nekantrumu laukia gruodžio mėnesio, kad išgirstų, kokia spalva dominuos ateinančiais metais. 

Tam, kad išrinkų metų spalvą, PANTONE spalvų institutas analizuoja spalvų madas visus metus. Jie taip pat seka kas vyksta visuomenėje, mados pasaulyje, kas populiaru socialiniuose tinkluose. Kokie politiniai ir socialiniai įvykiai buvo ryškiausi pasaulyje per pastaruosius mėnesius. Dėl šių priežasčių, kuomet metų spalva yra paskelbiama, šimtai garsių prekės ženklų į rinką paleidžia produktus, kurie atspindi naujų metų tendencijas – nuo baldų iki indų, nuo rūbų iki kosmetikos. 

Na, o kaip šios spalvos galėtų būti panaudotos namų interjeruose?

Geltoni akcentai

The Economist nuotr. 

Geltona spalva puikiai tinka paryškinti gana monotonišką virtuvės interjerą.

Geltona pilka vonia

                                               Pinterest nuotr. 

Geltonai ir pilkai esant priešingo spektro spalvom, šis spalvų priešiškumas puikia tinka panaudojant spalvinio bloko techniką (angl. colour-blocking). Tai gali būti puikus sprendimas norint suteikti įdomumo niekuo neišsiskiriančiai erdvei. 

Turbūt paprasčiausias būdas pagyvinti kiek nuobodų interjerą yra panaudoti akcentinius geltonus aksesuarus. Jei nebijote eksperimentuoti, galbūt išdrįsite nudažyti lauko duris geltona spalva? 

Iš tiesų geltona spalva yra ryški ir ne visi ją ypatingai mėgsta, tačiau vertėtų pasižvalgyti po geltonos spalvos atspalvius. Jų yra tūkstančiai ir kai kurie išties gali atrodyti labai patraukliai priderinus prie kiek ramesnių tonų. 

2021 spalvos interjere

Pinterest nuotr. 

info@iglu.lt

Visos Teisės Saugomos 
2021 © Iglu