Grindjuostės. Nuo funkcijos iki estetikos.

VERTA ŽINOTI

Šiandien panarpliosime grindjuosčių temą. Iš pirmo žvilgsnio atrodo, jog išsirinkti tinkamas grindjuostes ir priderinti jas prie interjero yra paprasta užduotis, tačiau kaip ir su daugeliu dalykų kuo daugiau pradėti apie tai galvoti, tuo miškas gali atrodyti tankesnis. Pradėkime apžvelgdami medžiagų pasirinkimo galimybes. 

Medžiagų įvairovė

Mediena
Medinės grindjuostės yra puikus pasirinkimas klojant laminato, parketo ar medžio masyvo grindis. Šios grindjuostės yra brangesnės palyginus su dirbtinėmis medžiagomis, bet tarnaus ilgai ir išlaikys puikias vaizdines savybes. Verta pastebėti, jog mediena yra jautri temperatūrų kaitai ir drėgmei, tad turėsite pasverti ar Jūsų namų sąlygos yra tam tinkamos. Dar vertėtų įvertinti tai, jog tai yra natūrali medžiaga ir jos raštai gali skirtis. Taip pat svarbu pastebėti, kad nusprendus medieną padengti laku ar dažais dėl natūralių medžio savybių galutiniai atspalviai gali šiek tiek varijuoti.

Medinės grindjuostės

Flooringsupplies noutr. 

Faneruota mediena 
Faneruotų grindjuosčių viršus yra dengtas natūralios medienos lukštu todėl jų išvaizda praktiškai nesiskiria nuo medžio masyvo grindjuosčių. Po lukštu dažniausiai slepiasi pigesnė eglės ar pušies mediena. Tokia dviejų medžių simbiozė leidžia pasiūlyti žemesnę gaminio kainą. Bendros savybės praktiškai nesiskiria nuo anksčiau aprašytų grynos medienos grindjuosčių.

Faneruotos medienos grindjuostės

Skirtingboardshop noutr. 

MDF
MDF grindjuostės yra gaminamos iš presuotų medžio drožlių, o jų paviršius gali būti dažomas, dengiamas medžio lukštu arba laminuojamas plastiku. Tai suteikia beribes galimybes išgauti norimas spalvas ir raštus. MDF taip pat pasižymi atsparumu temperatūrų svyravimams ir drėgmei. Šios grindjuostės savo patvarumu šiek tiek nusileidžia grynam medžiui, bet jų kokybės ir kainos santykis vis tik daro jas vienu patraukliausiu pasirinkimų.

MDF grindjuostės, plintusai

            Krono-shop noutr. 

Plastikas, PVC
Paprasto plastiko ir PVC grindjuostės yra turbūt dažniausiai aptinkamos Lietuvos interjeruose dėl pasiūlos gausos ir žemesnių kainų. Abi medžiagos yra visiškai atsparios drėgmei na, o PVC dar yra ir žymiai patvaresnis mechaniniam poveikiui. Dar vienas žymus šių grindjuosčių pliusas yra vidinė ertmė, kurioje galima paslėpti laidus. Deja dažniausiai šios grindjuostės atrodo ganėtinai nenatūraliai ir tai yra didžiausias jų minusas.

Plastikinės grindjuostės, plintusai

            Lushhome noutr. 

Metalas 
Šios grindjuostės yra turbūt rečiausiai naudojamos, nes iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, jog jas yra sunku suderinti su grindų danga. Tačiau tai gali būti išties gražus pasirinkimas moderniuose interjeruose. Jums nereikės sukti galvos dėl jų ilgaamžiškumo ar priežiūros.

Metalinės grindjuostės

            Archiproducts noutr. 

LED grindjuostės

            Pinterest noutr. 

Keramika
Keraminės grindjuostės dažniausiai yra naudojamos virtuvėse, voniose ir koridoriuose. Trumpiau tariant, visose patalpose kur grindų dangai yra naudojamos plytelės ir yra būtinas atsparumas drėgmei ir mechaninei trinčiai. Dažniausiai tai yra tiesiog tos pačios grindų dangos pratesimas ant sienos. Tai gali būti tinkamas pasirinkimas nereikalaujantis papildomų išlaidų panaudojant jau turimas medžiagas. Taipogi daugumą plytelių salonų siūlo prie grindų plytelių priderintas keramines grindjuostes. Kaip matote žemiau pateiktose nuotraukose tai gali tapti puikiu akcentu. 

Keramikinės grindjuostės
Plytelių grindjuostės

                              Pinterest noutr. 

Grindjuostės - šildytuvai

Tai nėra nei įprastas šildymo būdas, nei mūsų visų pažįstama grindjuostė, bet nusprendėme šį išradimą trumpai aprašyti, jog leistume Jums pasverti visas egzistuojančias galimybes. Taigi, grindjuostes primenantys šilumos elementai yra montuojami visu patalpos perimetru taip tolygiai paskirstydami karštą orą. Radiatoriai gali užimti daug vietos, tad mažesnėse erdvėse toks šildymo būdas gali tapti visai patogia alternatyva.

Grindjuostės šaldytuvai
Šildomos grindjuostės, plintusai

Ratedpeople ir Discretheat nuotr.


Apdailos būdai

Apžvelgėme pagrindines medžiagas naudojamas grindjuosčių gamyboje, bet jei nors šiek tiek domėjotes jų įrengimo būdais pastebėjote, jog atsiranda vis įdomesnių tendencijų, tad bandysime jas trumpai aptarti. 


Šešėlinė siūlė
Šešėlines lubų siūles galime išvysti daugelyje šiuolaikinių interjerų, bet tai tikrai dar nėra dažnas pasirinkimas sienų apačioje. Šešėlinė siūlė tarp sienos ir grindų sukurią optinę iliuziją, tarytum siena kybotų ore - tai suteikia erdvei lengvumo. Pasirinkus tokį apdailos būdą grindjuostės nėra montuojamos.  

Šešėlinė siūlė, grindjuostės, plintusai
Šešėlinė siūlė, grindjuostės, plintusai

                                  Pinterest noutr. 

Šešėlinė grindų siūlė yra tikrai graži interjero detalė, tačiau tai nėra pats praktiškiausias pasirinkimas, nes bus sudaryta anga kauptis dulkėms ir nešvarumams. Jei Jums patinka tokia estetika, bet norite šiek tiek praktiškesnio varianto tuomet tarpą tarp sienos ir lentų galima sujungti kamštinio medžio juostele. Tai yra visai neblogas pasirinkimas, jei ieškote panašaus minimalistinio varianto. 


Kampinis profilis 
Jei norite atsisakyti grindjuosčių, bet vis dar nesate tikri kaip galima būtų apipavidalinti tarpelį tarp sienos ir grindų dangos, tuomet galima rinktis kampinius aliuminio profilius. Tai yra vienas paprasčiau sprendimų, kuris gali atrodyti ganėtinai gražiai parinkus metalo spalvą arba nudažius profilį tinkamais dažais.  

aliuminis profilis, grindjuostė
Kampinis profilis, grindjuostė

            Pinterest noutr. 

Į sieną įmontuojamas profilis
Šis apdailos būdas suteikia galimybę įmontuoti grindjuostę vienoje plokštumoje su siena. Tai yra ne tik praktiškas pasirinkimas, bet taip pat atrodo labai patraukliai. Tokios grindjuostės puikiai tinka su nematomomis ir beapvadinėmis durų staktomis. Dar vienas privalumas yra tai, jog jos gali būtų dažomos arba faneruojamos na, o šešėlinių siūlių gerbėjai gali rinktis aliuminio profilius su minimalistiniu tarpeliu. Šis tarpelis gali būti panaudotas įmontuoti LED juostas. 

įmontuojamas profilis, grindjuostė sienoje
LED grindjuostė

                    Pinterest nuotr. 

Derinimo idėjos

Galbūt išsirinkote grindjuosčių tipą ir apdailos būda, bet vis dar sukate galvą prie ko jas reiktų derint? Kalbant apie grindjuosčių spalvas pirmiausia reikėtų nuspręsti kokio rezultato yra siekiama. Nėra blogų idėjų jai jas sugebėsite tinkamai įgyvendinti, tad aprašysime kelias pagrindines gaires, kuriomis galima vadovautis ieškant tinkamų sprendimų. Žemiau aprašytos idėjos yra lengviausiai įgyvendinamos naudojant klasikinio tipo medžio ar MDF grindjuostes, bet gali būti pritaikytos ir kitoms medžiagoms. 


Kambario akcentas 
Grindjuostės neturi būti vien funkcionalios. Mes kuo puikiausiai galime jas panaudoti suteikiant interjerui išskirtinumo. Pagalvokite kokia spalva jums patinka, bet nedrįstate ja išdažyti visos sienos. Ši, svajonių spalva, gali tapti erdvės akcentu - panaudokite ją dažant grindjuostes ir duris. Nesuklysite ir nudažydami langus. Ši gudrybė bus paveikiausia jei kambario sienos bus šviesesnės, o pasirinkti akcentiniai dažai bus tamsesni ir jų atspalviai bus suderinti su sienų spalva. 

tamsios grindjuostės
Akcentinės grindjuostės, plintusai, grindjuosčių derinimas

            Pinterest noutr. 

Derinama prie lubų 
Atvejais kai grindjuostės yra derinamos prie lubų, sienos dažniausiai būna tamsesnės spalvos. Toks spalvų panaudojimas vizualiai sukuria gražią pusiausvyrą. Vertėtų pastebėti, jog toks pasirinkimas yra labiau tinkamas patalpose su aukštomis lubomis, antraip erdvė gali atrodyti pernelyg suspausta.

grindjuosčių derinimas
grindjuosčių derinimas

            Pinterest noutr. 

Derinama prie grindų

Šis pasirinkimas yra bene populiariausias mūsų krašte. Greičiausiai taip yra dėl interjere naudojamų šviesių spalvų ir medinių grindų. Kaip matote kairėje nuotraukoje grindjuostė traukia žvilgsnį link grindų ir vizualiai sumažina sienos aukštį, tad toks pasirinkimas nėra pats geriausias patalpoms su žemomis lubomis. Iš kitos pusės, galbūt grindys yra pagrindinis Jūsų erdvės akcentas ir norite jas dar labiau paryškinti? Tuomet derinkite grindjuostes prie grindų kaip pavaizduota dešinėje nuotraukoje. 

plintusų derinimas
grindjuosčių derinimas

            Pinterest noutr. 

Derinama prie sienų
Pasirinkimas grindjuostes dažyti tokia pačia spalva kaip sienas tikriausiai yra pats saugiausias. Taip grindjuostės patalpoje vizualiai pranyks ir ji atrodys erdvesnė, o sienos aukštesnės. Tie patys dėsniai galios tiek tamsiom ir šviesiom spalvom. Taipogi palyginus su kitais pasirinkimais, galutinis rezultatas bus lengvai nuspėjamas. 

grindjuosčių derinimas
plintusų derinimas

            Pinterest noutr. 

Anksčiau grindjuostės tebuvo funkcinis interjero elementas, bet keičiantis požiūriui į erdvę pasikeitė ir mąstymas apie daugelį funkcinių interjero detalių. Viliamės, jog šis straipsnis padėjo plačiau pažvelgti į esamus pasirinkimus ir atrasti tinkamiausius sprendimus Jūsų namų interjerui. 

info@iglu.lt

Visos Teisės Saugomos 
2021 © Iglu