Kaip išsirinkti tinkamą gartraukį?

VERTA ŽINOTI

Šiandieną gartraukių pasirinkimas yra labai platus tad svarbu žinoti pagrindinius kriterijus į kuriuos reikėtų atsižvelgti, kad ne tik paieškos taptų lengvesnės, bet ir sugebėtume išsirinkti geriausią variantą savo virtuvei.

Pradėkime nuo to, kad gartraukiai yra skirstomi į dvi grupes: autonominiai arba jungiami prie ventiliacijos sistemos. Norint pradėti siaurint pasirinkimų ratą pirmiausia reikėtų žinoti kuris variantas yra Jums priimtinesnis ir techniškai įgyvendinamas.

Jei įsirenginėjate naujus namus tuomet turėsite išsiaiškinti ar virtuvės zonoje yra numatyta ventiliacijos anga prie kurios galėtumėte prijungti gartraukį. Nuo to ne tik priklausys pasirinkimų gausa, bet ir virtuvės baldų išdėstymas. Žinoma, techninės galimybės nereiškia, jog būtinai turite rinktis tokį gartraukio tipą. Kai kurių ekspertų nuomone tradiciniai garų surinkėjai pašalina daug šilto oro ir taip mažina patalpos šildymo efektyvumą, tad turite pasverti visus pliusus ir minusus.

Autonominiai gartraukiai nėra prijungiami prie ventiliacijos angos, nes šiuose gartraukiuose įmontuoti anglies filtrai išvalo panaudotą orą ir gražina jį atgal į patalpą. Tobulėjant technologijom šie gartraukiai tampa vis populiaresni, nes jų efektyvumas nesiskiria nuo gartraukių jungiamų prie ventiliacijos sistemos, na o ir jų montavimas dažnai yra paprastesnis.

Renkantis standartinio tipo gartraukius svarbu žinoti, jog jo plotis turėtų būti ne mažesnis nei viryklės, taipogi jis turėtų dengti visas galines kaitvietes ir bent pusę priekinių kaitviečių užimamo ploto. Jei gartraukis yra siauresnis nei kaitlentė tuomet jis turėtų būti nuleidžiamas šiek tiek arčiau viryklės. 

Taigi pasirinkę gartraukio veikimo tipą galite pradėti mąstyti apie jo estetinę išvaizdą ir tvirtinimo būdą. Toliau apžvelgsime egzistuojančius pasirinkimo variantus.

Įmontuojami į pakabinamas spinteles
Spintelėse įmontuojami gartraukiai  yra puikus pasirinkimas jei norite, kad gartraukis atliktų savo funkciją, bet nebūtų matomas virtuvės interjere. Jei nesirenkate autonominio tipo gartraukio, tuomet turėsite numatyti ortakio kelią - tai yra svarbu projektuojant virtuvės baldus.

Įmontuojamas gartraukis

Oversotck nuotr. 

Montuojami lubose
Šie gartraukiai yra dažniausiai montuojami virš kaitlentės esančios virtuvės saloje. Tai yra tinkamas pasirinkimas jei norite, kad šis prietaisas pernelyg nekristų į akis. Tokius gartraukius dažniausiai išvysime modernaus ir minimalistinio stiliaus virtuvėse. 

gartraukis lubose

Pinterest nuotr. 

Tvirtinami prie sienų
Jei nuspręsite neslėpti gartaukio virtuvės balduose ar lubose turėtumėte apsvarstyti kaip jis įsilies į bendrą virtuvės vaizdą. Pripažinkime įprastas metalinis gartraukis tikrai nėra ypač gražus įrenginys. Na, o pilno dydžio gartraukis užima nemažai vietos ir savaime traukia žvilgsnį. Dėl šios priežasties patartina rinktis modelius, kurie galėtų suteikti virtuvei papildomo žavesio. Tai galima pasiekti renkantis įdomesnes formas ir spalvas. 

sieninis gartraukis

                                                        Faberhoods nuotr. 

Erdviniai
Erdviniai gartraukiai tampa vis populiaresni. Pasirinkus tokį gartraukio tipą svarbu suprasti, jog jis savaime taps svarbia interjero detale, ne vien funkciją atliekančiu prietaisu. Dėl to vertėtų kruopščiai apgalvoti prie ko jis derės ir ar iš tiesų vertingai papildys virtuvės interjerą. 

erdvinis gartraukis

                                                             Faberspa nuotr. 

Integruoti kaitlentėse
Kaitlentėse integruoti gartraukiai atrodo ne tik itin moderniai, bet ir neišsiskiria iš interjero. Pasirodžius pirmiesiems modeliams ne visi apsiliepimai buvo teigiami dėl neefektyviai surenkamų garų. Tačiau per paskutinius kelis metus technologijos patobulėjo ir panašu, jog šie gartraukiai galia nenusileidžia savo varžovams. Renkantis tokį gartraukį reikėtų žinoti, jog jo variklis yra montuojamas po spintele tad šiek tiek neteksite pasidėjimo vietos. Taipogi renkantis autonominį šio gartraukio variantą turėsite numatyti ertmę anglies filtrui spintelių cokolyje - per šią angą bus grąžinamas išvalytas oras atgal į patalpą.

Turbūt daugeliui dar kils klausimas dėl priežiūros, juk gaminant maistą yra sunku išvengti besitaškančių riebalų ar retkarčiais bėgančių puodų. Dauguma šių gartraukių yra pritaikyti kovai su nešvarumais ir juos yra lengva prižiūrėti. Išorinės dalys lengvai nusiima ir jas galima plauti. Juose taip pat yra įtaisyti saugumo mechanizmai apsaugantys įrenginį nuo maisto ar vandens patekimo į variklį. 

Panašu, jog būtent toks gartraukių tipas taps vis prieinamesniu ir populiaresniu pasirinkimu per ateinančius kelis metus, nes gamintojai vis sparčiau plečią savo asortimentą. Apačioje esančioje nuotraukoje Elica ‘Nicolatesla Libra’ kaitlentės modelis puikiai pavaizduoja kaip pasikeitė vartotojų poreikiai. Ši kaitlentė ne tik atrodo patraukliai, bet ir sutalpina tris skirtingas funkcijas. Tai yra kaitlentė, gartraukis ir svarstyklės viename. 

integruojamas gartraukis, gartraukis kaitlentėje

Elica nuotr. 

Montuojami stalviršyje 
Šie gartraukiai yra montuojami stalviršyje, o jų techninės savybės ir veikimo principas yra tokie patys kaip ir anksčiau aprašytų kaitlentėse integruotų gartraukių. Tokie iškylantys modeliai gali būti puikiu pasirinkimu jei kaitlentė yra virtuvės saloje, nes taip yra sudaroma sienelė, kuri gali apsaugoti už kaitlentės esančius paviršius.

gartaukis virtuvės saloje

Pinterest nuotr. 

Mini gartraukiai
Gartraukiai yra būtini visose virtuvėse kur bus gaminamas maistas, tačiau ar tikrai vertėtų investuoti lėšas ir aukoti virtuvės erdvę jei čia tiesiog išsiverdate kavos puodelį arba maistas yra gaminamas vos kelis kartus per metus? Kalbame apie virtuves, kurios yra sodybose, vasarnamiuose ar mikro butuose. Juk tikrai ne visais atvejais virtuvės yra erdvios ir naudojamos kasdieną. Vertėtų racionaliai pasverti savo poreikius ir apmastyti egzistuojančias alternatyvas. Mums itin patiko šios dvi mini gartraukių idėjos. 

Apačioje esančiose nuotraukoje matote sienoje integruotą kaitlentę ir gartraukį. Panaudojus šis prietaisas gali būti pakeltas, taip palikdamas visiškai laisvą stalviršį. 

mini gartraukis
mažas gartraukis

Pinterest nuotr. 

Produktų dizaineris Maxime Augay įžvelgė poreikį sukurti nešiojamą gartraukį. Šis išradimas ne tik atrodo patraukliai ir moderniai, bet ir yra išties funkcionalus. Toks gartraukis galėtų būti puikus pasirinkimas itin mažoms virtuvėms ar savaitgaliams sodyboje.

nešiojamas gartraukis

Maximeaugay nuotr. 

info@iglu.lt

Visos Teisės Saugomos 
2021 © Iglu